calculator-1019743_1920

Rozpoczynając jakąkolwiek dietę, musimy być świadomi własnego ciała. Tego, ile potrzebuje czasu na regenerację, a także ilości kalorii, jaką trzeba dostarczyć, aby mógł on normalnie funkcjonować. Bez tej wiedzy nie mamy po co brać się za żadne odchudzanie, ponieważ możemy wyrządzić sobie krzywdę. Nie chcemy przecież zemdleć w czasie jazdy samochodem czy nie mieć siły wejść po schodach, prawda?
Dobrym pomysłem na wyznaczenie tych podstawowych informacji jest skorzystanie z kalkulatora zapotrzebowania kalorycznego, który znajdziemy na większości stron internetowych. Warto jednak porównać wyniki z kilku stron, aby wybrać najbardziej wiarygodny wynik, który w większości przypadków będzie medianą wszystkich naszych prób. Możemy też poradzić się specjalisty, który ma dużą większą wiedzę niż my. Nie bójmy się prosić, jeśli może nam to naprawdę pomóc.
Podsumowując, przed rozpoczęciem jakiekolwiek treningu, musimy zrozumieć własne ciało, aby nie zrobić mu krzywdy. Nie mamy przecież drugiej szansy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *